Menu

Wszystko o problemach z męskością

Marzec 13, 2015 - problemy z potencją
Wszystko o problemach z męskością

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie seksualne

Dowiedz się, jak hormony wpływają na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się objawia męska menopauza. Zobacz jak dbać o swoje klejnoty, bowiem właściwa opieka nad nimi zapewni ci zdrowie oraz tężyznę seksualną na długi czas.

Testosteron kieruje

Najważniejsze zmiany, przez jakie przechodzi twoje ciało, powodowane są przez testosteron i wahania jego ilości w ciągu życia.

Jeszcze w łonie matki

Metoda połączenia się chromosomów płci w pary decyduje, czy człowiek rodzi się jako chłopiec czy jako viagra dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, natomiast płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeżeli płód jest płci męskiej, wtedy chromosom Y wkracza do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje tworzenie się jąder. Te powstające w płodzie jądra rozpoczynają produkcję testosteronu, który umożliwia powstanie członka i moszny.

Dojrzewanie płciowe

U chłopców pokwitanie to czas, w którym zachodzi rozwój drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje pomiędzy dwunastym a piętnastym rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) ożywiają tworzenie testosteronu w jądrach. Nagły wzrost poziomu testosteronu wywołuje różne zmiany w wyglądzie i zachowaniu chłopca, który w końcu staje się mężczyzną.

Wiek dojrzały
W czasie, gdy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, nieustannie trwa produkowanie nasienia w jądrach. Jest to skutek działania testosteronu. Innym efektem pracy testosteronu jest porost włosów w kilku częściach ciała. Testosteron koryguje też m.in. poziom popędu seksualnego i temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj erekcja