Menu

Przedwczesny wytrysk

Lipiec 29, 2014 - problemy z potencją
Przedwczesny wytrysk

Wczesny wytrysk (łac. eiaculatio praecox), określany też przedwczesnym wytryskiem i przedwczesną lub wczesną ejakulacją, to 1 z nagminniej występujących zaburzeń seksualnych. Mówi się, że dotyczy ona aż jednej trzeciej dorosłych facetów aktywnych seksualnie. Polega na wytrysku, który jest zbyt wcześnie, niż chcieliby tego partnerzy seksualni dla uzyskania właściwej satysfakcji seksualnej. Wczesny wytrysk to taki, który zdarza się w czasie krótszym, niż 2 minuty począwszy od rozpoczęcia współżycia lub po nie więcej niż 15 ruchach frykcyjnych.
Ta dolegliwość jest naturalna w przypadku tych mężczyzn, którzy dopiero zaczynają życie seksualne. Nie jest też powodem do niepokoju, jeśli zdarzy się po zbyt długiej wstrzemięźliwości seksualnej. W takich razach wczesny wytrysk jest niemalże typowy i nie uznaje się go za dysfunkcję seksualną. Natomiast gdy wytrysk jest zbyt wczesny za każdym razem, jeśli mężczyzna podejmuje współżycie, wtedy jest to symptom chorobowy.
Powody wczesnego wytrysku są rozmaite. Przede wszystkim dotyczą one sfery emocjonalnej. Problemy z wytryskiem mają mężczyźni narażeni na nagminne zdarzenia stresogenne, chorujący na depresję lub nerwicę. Omawiana dysfunkcja dotyczy także mizoginistów i ludzi odczuwających chorobliwy lęk przed kobietami. Od czasu do czasu wynika ona z niewłaściwych nawyków wyuczonych w przeszłości – np. z częstej masturbacji, pospiesznego seksu czy odbywania stosunków przerywanych. Czasami za wczesny wytrysk odpowiadają schorzenia oraz dolegliwości neurologiczne, głównie te, które dotyczą transmisji neuroprzekaźników w mózgu. Dodatkowo wczesny wytrysk może być generowany przez inne choroby, np. przez cukrzycę.

strona dostepna nahttp://pewna-apteka.pl/levitra.php